Aysel Sarıcaoğlu

Aysel Sarıcaoğlu lisans eğitimini Mersin Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünde tamamlamış ve 2007 yılında fakülte birinciliği ile mezun olmuştur. 2007-2010 yılları arasında Erciyes Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’nda okutman olarak çalışmış ve aynı zamanda Hacettepe Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği’nde yüksek lisans yapmıştır. 2009 yılında Fulbright doktora bursunu kazanmış ve 2010-2015 yılları arasında Amerika Birleşik Devletleri, Iowa State Üniversitesi’nde Uygulamalı Dilbilim ve Teknoloji programında doktora eğitimini tamamlamıştır.

Dr. Sarıcaoğlu Iowa State Üniversitesi’nde lisans, yüksek lisans, ve doktora öğrencilerine akademik yazma becerileri dersleri vermiştir ve 2015 yılında Öğretimde Üstün Başarı Ödülü kazanmıştır. Aynı zamanda, bilgisayar destekli programların geliştirildiği projelerde de çalışarak araştırmacı olarak deneyim kazanmıştır.

Dr. Sarıcaoğlu’nun doktora tez çalışması, öğrencilerin bilgisayar-destekli geliştirici geri bildirim yoluyla akademik yazma becerilerini geliştirmesi üzerinedir. Çalışmalarını Second Language Research Forum (SLRF), the Computer-Assisted Language Instruction Consortium (CALICO) ve Technology for Second Language Learning (TSLL) gibi birçok uluslarası konferansta sunmuş ve CALL ve CALICO gibi bilgisayar-destekli dil öğrenme alanındaki önemli dergilerde yayımlamıştır.