Bengisen Pekmen Geridönmez

1 Aralık 1986, Kırklareli, Babaeski dogumluyum. 

Muğla Turgut Reis Lisesi (Yabanci Dil Agirlikli) Fen Bilimleri grubu mezunuyum. Haziran 2007’de, Orta doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ), Matematik Bölümün’den şeref öğrencisi olarak lisans mezuniyetimi aldim. Yüksek Lisans ve Doktora çalışmalarımı, ODTÜ Uygulamalı Matematik Enstitüsü, Bilimsel Hesaplama bölümünde sürdürdüm. Sırasıyla, yüksek lisansimi ağustos 2009 ve doktoramı mart 2014’de tamamladım. 

Doktora çalışmalarım, danışmanım Prof. Dr. Münevver Tezer-Sezgin’in cesaret verici ve destekleyici yonlendirmesiyle, akışkanlar dinamiği problemlerinde karşılıklı sınır elemanları metodunun uygulamaları ve hiperbolik kısmi denklemlerin diferansiyel kareleme metodu ile çözümleri üzerine oldu. 

Eylül 2009’dan Temmuz 2014’e dek, Atılım Universitesi Matematik Bölümü’nde araştırma görevlisi kadrosunda görev yaptım. Mühendisler için Kalkülüs I-II ile Matematik Bölümü öğrencilerinin aldığı İleri Kalkülüs I-II, Mathematiksel Analiz I-II ve Nümerik Analiz derslerinin problem çözme ders saatlerinde, sınıfta problem çözümleriyle ilgilendim.