Derya Bozdoğan

 

Dr. Derya Bozdoğan, Hacettepe Üniversitesi İngilizce Mütercim-Tercümanlık Bölümü’nden lisans derecesini aldıktan sonra, yükseklisans eğitimini Milli Eğitim Bakanlığı Lisansüstü Yurtdışı Öğrenim bursu ile University of Pennsylvania’da TESOL (Teaching English to Speakers of Other Languages) alanında tamamladı. Bozdoğan, doktora derecesini Gazi Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü’nden aldı.

 

Ankara Üniversitesi TÖMER’de İngilizce okutmanı, Abant İzzet Baysal Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü’nde Öğretim Görevlisi ve Yardımcı Doçent, British Council Ankara’da Dijital Müfredat Eşleştirme Uzmanı olarak çalıştıktan sonra 2015 yılından beri TED Üniversitesi Yabancı Diller Eğitimi Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak görev yapmaktadır.

 

Lisans ve lisanüstü düzeyde Akademik İngilizce, Dil Edinimi, Dilbilimi, Çocuklara Yabancı Dil Eğitimi, Bilgisayar Destekli Dil Öğretimi ve İçerik Temelli Yabancı Dil Öğretimi derslerini vermektedir. Araştırma alanları arasında yabancı dil eğitiminde teknoloji kullanımı, çocuklara yabancı dil eğitimi ve içerik ile dil temelli öğretim yer almaktadır.