Erdem Yazgan

Erdem Yazgan tümü Elektrik ve Elektronik Mühendisliği dalındaki lisans ve yüksek lisans derecelerini sırasıyla 1971 ve 1973 yıllarında Orta Doğu Teknik Üniversitesinden ve doktora derecesini 1980 yılında Hacettepe Üniversitesinden aldı. 1989’da Essex Üniversitesinde (Essex, İngiltere) Misafir Profesördü. 1994-1995 de Ohio State Üniversitesi (Columbus-A.B.D.) Electroscience Laboratuvarında görev yaptı.1990 - 2015 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümünde Profesör olarak çalıştı.

Dünya Bankası Meslek Yüksek Okulları, SSM-TAFICS-NATO, TÜBİTAK-UZAY Enstitüsü Göktürk-II-ODTÜ, Bilişim Teknolojileri Kurumu( BTK) Lab. H.Ü Teknokent,Radyo-TV Standartları Komitesi TSE ve Savunma Elektroniği Firmalarında danışman olarak çalıştı. Araştırma alanları HF Yayılma, Alçak İrtifa Radar Sistemleri, Mobil Haberleşme, MIC’ler, Yansıtıcılı Antenler, Gauss Işın Çözümleri, Konformal Haritalama, Uydu Habeleşmesi ve Medikal Elektroniği kapsar.

Profesör Dr.Erdem Yazgan, TED Üniversitesi Mühendislik Fakültesine Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölüm Başkanı olarak 2015yılında katıldı. Evli ve iki çocuk annesidir.