Fotosunum (Dijital Fotoğraf Atölyesi)

Bu eğitim 20.05.2018 tarihinde başlıyor. Kontenjanlarımız dolmadan hemen online kayıt yaptırabilirsiniz.
Eğitim Süresi: 
6 Saat (2 Gün) - 1. Gün Teorik, 2. Gün Pratik
Kontenjan: 
20
Fiyat: 
250.00
TL

 

Eğitimin Amacı

Günümüzde fotoğraf, bundan on yıl öncesine göre hayatımızın akışı içinde çok daha farklı bir şekilde yer almaktadır. Fotoğraflar, geleneksel şekilde baskı yapılarak değil, cihazlarla günlük yaşamdan “anlar” alınıp, bilgiyasar monitörlerinde, sanal ortamlarda, sosyal medyada ve iletişim sitelerinde paylaşılmaktadır. Oysa ki fotoğraf kişinin duygularını, gördüklerini en kısa yoldan sanatsal olarak ifade etmesini sağlayan ama aynı zamanda da bir belge niteliği taşıma özelliğini bir arada bulunduran bir sanat disiplinidir.

Dijital Fotoğraf Atölyesinin amacı, artık her evde bulunan “Sayısal (dijital)” kameralarla, sanatsal fotoğraf sunumlarının herkes tarafından yapılabileceğini göstermektir. Fotosunum programında geleneksel bir kurs süreci çerçevesinde en az üç hafta sürecek olan temel fotoğraf eğitimi yaklaşık 2,5 saat içinde tamamlanmakta, akabinde bu bilgiler henüz tazeyken katılımcıların pratik uygulamaya geçmesi sağlanarak, öğrenilen bilgilerin pekiştirilmektedir.

 *Tüm katılımcılarda DSLR (dijital kamera) olması gereklidir. Ancak olmaması durumunda compact makineler ve akıllı telefonlar da kabul edilecektir.

 

Eğitimin İçeriği

1. Gün

10.00-12.30 Grupla tanışma, fotoğraf eğitimi ve eğitim sonrası sohbet

2. Gün

10.00-16.30 Sahada fotoğraf çekimi. İç ve dış çekim alanlarına gidip fotosafari yapmak.

3. Gün

Öğleden sonra: Bir önceki hafta çekilen fotoğrafların Fotosunum gösterimi, sertifika ve CD dağıtımı

 

 Hedef Kitle

  • Fotoğraf çekmeye ilgi duyanlar
  • Meslek olarak fotoğrafçılık yapanlar
  • Sanatsal bir ürün oluşturmak isteyenler

 

Kazanımlar

  • Katılımcılar bir sanat dalında eğitim görecekler ve hayatları boyunca devam edebilecekleri bir hobi edinerek boş zamanları verimli bir şekilde değerlendireceklerdir.
  • Eğlenceli ve sanatsal bir Fotosunum gösterisi yaratacaklardır.
  • Projeye katılanlar bir yandan takım çalışması yaparken digger yandan da kendi eserlerini sergileme imkanı bulacaklardır.

 

Eğitmen Profili

 Can Özgün

Hacettepe Üniversitesi, Sosyal ve İdari Bilimler Fakültesi, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunudur. Yıllarca kültür ve sanat etkinlikleri organizasyonlarında görev yapmıştır. Fotoğraf, karikatür, film ve müzik alanında sayısız yarışmalar ve sergiler düzenlemiştir. , Çok sayıda konser, dans ve tiyatro etkinlikleri gerçekleştirmiştir. Bu etkinlikler hem Türkiye’de hem de yurt dışında gerçekleşmiştir. Üç sene boyunca Ankara Uluslararası Film Festivali’nin Başkanlığı’nı yapmıştır. Risk altındaki çocuklar ve engellilerle sosyal içerikli projelerde çalışmıştır.

http://canozgun.com/