IELTS SINAVINA HAZIRLIK PROGRAMI

Eğitim Süresi: 
36 saat
Eğitim Günleri: 
Salı, Perşembe 18:30 – 20:20 Cumartesi 10:00 - 11:50
Kontenjan: 
14
Fiyat: 
1380.00
TL
IELTS programından yararlanmak isteyen katılımcılarımıza bir IELTS deneme sınavı verilecektir. Bu sınavın neticesine göre adaylar programa kabul edileceklerdir. Programın verimliliği ve akademik bağlamda beklentilerin karşılanabilmesi için, programa katılacak adayların en az orta – üst düzeyde İngilizce bilgisine sahip olmaları ve deneme sınavından belirli bir düzeyde not almaları beklenmektedir.

Eğitimin Amacı

IELTS programının amacı bu sınava girmek isteyenlerin sınava hazırlanmalarını sağlayacak stratejilerin öğretilmesidir. Bu programın amacı sınavda sınanan dört becerinin (okuma, dinleme, konuşma, yazma) geliştirilerek katılımcıların en iyi şekilde sınava hazırlanmalarını sağlamaktır.

Eğitimin İçeriği

Bu programda dört bölümden oluşan IELTS sınavına hazırlanabilmek için gerekli olan beceriler ve stratejiler konusunda eğitim verilir. Program süresince sınavda yer alan ileri düzey okuma ve dinleme metinlerini anlama, soru tiplerini inceleme ve doğru cevapları uygun zamanda verebilme, akademik yazı yazma, konuşma becerilerini geliştirme konusunda alıştırmalar yapılır. Katılımcılar sınıfta örnek sorular çözerek becerilerini güçlendirirler. Katılımcılar program süresince yaptıkları her çalışma için geri bildirim (feedback) alırlar; katılımcıların program dışında yazdığı kompozisyonların ya da konuşma alıştırmalarının değerlendirilmesi ve katılımcıya geri bildirim(feedback) verilmesi gibi. Program süresi boyunca ek olarak gerçek sınav koşullarında iki IELTS deneme sınavı uygulanır ve katılımcıların gelişimleri yakından izlenir. Bu sınavlar dördüncü haftanın sonu itibariyle uygulanır.

Eğitmen Profili

Programlarımızda TED Üniversitesi İngilizce Dil Okulu’nda veya TED Ankara Koleji’nde görevli veya dışarıdan IELTS dersi verme konusunda deneyimli eğitmenler görev alırlar.

Detaylı bilgi için; 0312 585 02 63