Mütevelli Heyeti Başkanının Mesajı

Türkiye’nin eğitim alanındaki en büyük sivil toplum kuruluşu olarak 89 yılı geride bırakmanın gururunu yaşıyoruz. Beş yıl önce yükseköğretimde fark yaratmak için yola çıktığımız TED Üniversitesi olarak, kısa süre içerisinde çok önemli mesafeler kat ettik. 21. yüzyılın ruhuna uygun, uluslararası ölçütleri esas alan eğitim-öğretim programlarımız, dinamik akademik kadromuz ve öğrencilerimizle önümüzdeki dönemde Türkiye’ye yükseköğretimde model olacak bir üniversite olmanın gayreti içerisindeyiz. 

Bu hedef için gücümüzü, tarihi misyonumuz ve TED camiasının on binlerce üyesinden alıyoruz. Her öğrencimizin, TED’li olmanın yarattığı farkla hayata atılması ve bu büyük ailenin bir ferdi olmanın sorumluluğuyla, ülkemizin aydınlık geleceğine katkı vermesi için çaba harcıyoruz. Öğrencilerimizi temel meslek alanlarına yöneltmenin yanı sıra sorgulayan, eleştirel düşünen, yaratıcı, çağdaş, ülke değerlerini önemserken dünyadaki tüm gelişmelere uyum sağlayan bireyler olarak yetiştirmek ve istihdam edilebilirlik koşullarını sağlamak en önemli kriterlerimiz arasında. 

TED Üniversitesi olarak, öğrencilerimizin akademik başarısı kadar sosyo-kültürel alandaki başarılarını da çok önemsiyoruz. Öğrencilerimizin yararlandığı kültür-sanat-spor tesisleri, açık ve kapalı sosyal tesislerimizle birlikte farklı alanlarda kurulan öğrenci topluluklarımızla aktif olarak sosyal aktivitelerin içinde olmalarını sağlıyoruz. 

Dünyanın saygın üniversiteleriyle ortak projeler geliştirip işbirliği alanlarını genişletiyor, iyi örnekleri üniversitemizde uygulayabilmek için kapasitemizi her geçen gün geliştiriyoruz. 

Üniversitenin görevlerinden biri olan uygulamaya hizmet noktasında sanayi işbirliklerini çoğaltıyor, bu sanayi işbirlikleriyle öğrencilerimizin gerçek yaşam pratiklerini kazanmalarını hedefliyoruz. 

Öğrenim sırasında sağladığımız Başarı Bursu, İhtiyaç Bursu ve Çalışma Bursu ile üniversitemize giriş sırasında sağladığımız Giriş Burslarımız, Uluslararası Bakalorya Bursu, Spor Bursu, Kardeş Bursu gibi çeşitlendirilmiş burs sistemimizle, her öğrencisinin burslu olarak yükseköğrenimini sürdürdüğü örnek bir üniversiteyiz. 

Tüm fakülte ve bölümlerinde İngilizce eğitim-öğretim verilen TED Üniversitesi’nden mezun olacak öğrencilerimizin, kendilerini “farklı ve ayrıcalıklı” yapacak önemli niteliklere burada kavuşacağına eminiz. 

Genç bir üniversite olarak bu ülkenin geleceğine katkı yapmak adına, hedeflerimiz ve hayallerimizi gerçekleştirme yolunda her gün daha da güçlenerek emin adımlarla yürüyoruz.

S.Selçuk Pehlivanoğlu
TED Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı