Mualla Çelik Hıdıroğlu

1963 yılında Ankara’da doğdu. 1981 yılında TED Ankara Koleji, 1985 yılında Gazi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. 1988 yılında Gazi Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisansını Üretim ve Planlama Yönetimi alanında tamamladı. 

1987 yılında Çelik Şirketler Grubu’nda göreve başladı ve grubun çeşitli birimlerinde yer aldı. 1994 yılında Asçelik Maden Suyu ve Memba Suyu Tesisleri’nde çalışmaya başlayıp, 1997 yılında Asçelik A.Ş. Genel Müdürü oldu. Aynı dönemde grup içinde Yönetim Kurulu Üyeliği görevini de üstlenmiştir. 

2002 yılında maden suyu sektörüne aromalı maden suyunu kazandırarak sektörün önünü açmış ve Dünya Gazetesi tarafından Yılın En Başarılı İş Kadını seçilmiştir. 2005-2012 yılları arasında aynı şirketler grubunun altyapı inşaat işlerini yürüten BE-HA-ŞE Ltd. Şti. de dahil olmak üzere tüm grubun Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütmüştür.

Sosyal sorumluluk alanında çeşitli sivil toplum kuruluşlarında aktif görev üstlenen Hıdıroğlu, Türkiye Maden Suyu Üreticileri Derneği’nin kuruluşunu gerçekleştirmiş, dört yıl derneğin başkanlığını yapmıştır. Daha sonra TÜKAL Tüm Kadın Lobisi Derneği’nin kuruluşunda yer almış, 2010-2014 yılları arasında derneğin başkanlık görevini üstlenmiştir.  Kolejli İş Adamları Derneği’nin kuruluşunda yer alan Hıdıroğlu, aynı dönemde Yönetim Kurulu Üyeliği de yapmıştır. 

İki çocuk annesidir.