Nedim Toker

26.02.1969 tarihinde Ankara'da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Ankara'da tamamladı. ODTÜ Eğitim Bilimleri Bölümü-Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik programından 1995 yılında mezun oldu. 1997 yılında ODTÜ Eğitim Bilimleri Bölümünden Yüksek Lisans derecesini aldı. Öğrencilik döneminde üniversitenin pek çok öğrenci topluluğunda aktif rol aldı, yöneticilik görevlerini üstlendi.1996-2003 yılları arasında ODTÜ'de Araştırma Görevlisi olarak çalıştı, Eğitime Giriş, Ölçme ve Değerlendirme, Eğitimde Bilgisayar Kullanımı dersleri verdi; İstatistik, Eğitim Yönetimi, Eğitim Ekonomisi derslerinde asistanlık yaptı. ODTÜ'de dönem sonlarında halen kullanılan ders değerlendirmesi anketini geliştirdi. 

Ankara'da çeşitli özel okullarda Ölçme ve Değerlendirme Uzmanı ve Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı, özel bir anaokulunda danışmanlık hizmetleri sundu. Avrupa'nın en büyük ölçme ve değerlendirme kurumlarından Cito Türkiye'de Bilim Kurulu Üyeliği görevinin yanı sıra Eğitim Koordinatörü, Öğrenci İzleme Sistemi Uygulama Koordinatörü, Genel Dönem Sınavları Uygulama Koordinatörü görevlerini de yürüttü. Bu görevleri sırasıdna Türkiye'nin pek çok yerinde yüzlerce okulu inceleme fırsatı buldu.

Şu anda TED Üniversitesindeki görevinin yanı sıra çocuklar için bir Oyun Evi'nin kurucusudur ve orada çocuklar arasında işbirliği ile dayanışmayı güçlendirecek oyunlar tasarlamaktadır.

Yürümeyi, koşmayı, hayvanlarla iç içe olmayı, çocuklarla oynamayı seven Nedim Toker evli ve bir kız çocuk babasıdır.