Omer Music

Omer Music, lisans ve yüksek lisans çalışmalarını ODTÜ Makine Mühendisliği Bölümünde yapmıştır. Doktora çalışmasını Cambridge Üniversitesi Mühendislik Bölümünde tamamlamıştır. Ayrıca, yüksek lisans çalışmaları esnasında Ortadoğu Rulman Sanayinde altı yıl araştırma-geliştirme mühendisi olarak çalışmıştır. 

Doktora çalışmalarının sonunda, Almanya Metal Şekillendirme Birliği tarafından Uluslararası Karl-Kolle ödülü ve Cambridge Üniversitesi Mühendislik Bölümü tarafından Üstün Doktor Tezi ödülü almıştır.

Akademik kariyerine 2012 yılında Atılım Üniversitesi İmalat Mühendisliği Bölümünde başlamıştır, aynı zamanda Metal Şekillendirme Mükemmeliyet Merkezinde Uzman Araştırmacı ve daha sonra Yürütme Kurulu üyesi olarak devam etmiştir. Ağırlıklı olarak otomotiv, makine-imalat ve havacılık sanayi ortaklı projelerde çalışmıştır. 

2017 yılının başında, TED Üniversitesi Makina Mühendisliğinde öğretim üyesi olarak göreve başlamıştır. 

Uluslararası dergilerde aktif olarak hakemlik yapmaktadır ve uluslararası konferansların bilimsel ve organizasyon komitelerinde yer almaktadır. Metal şekillendirme süreçleri için patentleri mevcuttur. 

Kendisinin araştırma alanı olarak yenilikçi, sürdürülebilir metal şekillendirme süreçlerinin modellenmesi, analizi ve geliştirilmesi başta gelmektedir.