Sebahat Yılmaz

Sebahat Yılmaz ortaöğrenimini 2007 yılında Samsun Anadolu Lisesinde tamamlamıştır. 2011 yılında Akdeniz Üniversitesi, İngilizce Öğretmenliği Bölümü’nden mezun olmuştur. 2012 Bahar Dönemi’nde Akdeniz Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Tezli Yüksek Lisans Programı’na başlamıştır.

Aynı yıl Amerikan Kültür Derneği Dil Okulu Antalya Şubesinde ve Aybastı Anadolu Öğretmen Lisesinde görev yapmıştır. 2012-2013 akademik yılında, Bromley, Londra’daki Ravensbourne School’da Comenius Dil Asistanı olarak çalışmıştır. Burada yardımcı öğretmenliğin yanı sıra, okulun sürdürdüğü uluslararası projelerde çalışmış, iki tane Türkçe kulübü ve uluslararası kulübü yönetmiştir. Sonraki yıl Uluslararası Antalya Üniversitesinde okutman olarak görev yapmış, her seviyede derslere girmesinin yanı sıra müfredat dışı etkinliklerde de rol almıştır. 2014-2016 akademik yılları arasında Türk Hava Kurumu Üniversitesinde okutman olarak görev almıştır.

Eylül 2016’da TED Üniversitesine katılmıştır ve İngilizce Dil Okulunda Öğretim Görevlisi olarak görevine devam etmektedir.