TEDÜ -SEM Şubat Ayı Eğitimleri

TED Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi, her yaştan katılımcının faydalanabileceği yeni eğitim programlarına başlıyor

Kişilere veya kurumlara özel İngilizce programlarının yanı sıra, sosyal medyanın kurumsal kullanımından, yöneticiler için insan kaynakları yönetimine kadar uzman kadroların gözetiminde gerçekleştirecek sertifika programları için kayıtlar başladı. 

Günümüzde İngilizce bilmenin önemi kesinlikle yadsınamaz. Bu nedenle İngilizce eğitimi ve diğer diller konusunda yapılacak eğitimleri yürütmek üzere TEDÜ Sürekli Eğitim Merkezi’nin çatısı altında Yabancı Diller Birimi oluşturulmuştur. Birim; kişilere veya kurumlara özel İngilizce programları geliştirmeyi, düzenli aralıklarla belli başlı İngilizce ve başka dillerden oluşan programlar açmayı, çeşitli ulusal veya uluslararası sınavlara yönelik programlar hazırlamayı ve eğitmen eğitimi konusunda kurslar düzenlemeyi amaçlamaktadır. 

Şehir merkezinde yer alan üniversite kampüsünde gerçekleştirilecek  Şubat-Mart aylarını kapsayan eğitim programları şunlar:

  

  • TOEFL IBT Sınavına Hazırlık Programı / (Hafta İçi/ Hafta Sonu  )

 

TOEFL IBT (Internet Based Test) kursunun amacı TOEFL sınavına girmek isteyen kursiyerlerin bu sınava hazırlanmalarını sağlayacak stratejilerin öğretilmesidir. Sınavda test edilen dört becerinin (okuma,dinleme,konuşma,yazma) geliştirilerek öğrencilerin en iyi şekilde sınava hazırlanmalarını sağlanır.

http://sem.tedu.edu.tr/tr/toefl-ibt-sinavina-hazirlik-programi-hafta-ici-programi 

http://sem.tedu.edu.tr/tr/toefl-ibt-sinavina-hazirlik-programi-hafta-sonu-programi 

 

  • IELTS Sınavına Hazırlık Programı (Hafta İçi / Hafta Sonu)

Bu programda dört bölümden oluşan IELTS sınavına hazırlanabilmek için gerekli olan beceriler ve stratejiler konusunda eğitim verilir. Program süresince sınavda yer alan ileri düzey okuma ve dinleme metinlerini anlama, soru tiplerini inceleme ve doğru cevapları uygun zamanda verebilme, akademik yazı yazma, konuşma becerilerini geliştirme konusunda alıştırmalar yapılır

http://sem.tedu.edu.tr/tr/ielts-sinavina-hazirlik-programi-hafta-sonu   

http://sem.tedu.edu.tr/tr/ielts-sinavina-hazirlik-programi-hafta-ici      

 

  • İngilizce Konuşma Kulübü   /Başlangıç: 07 Şubat 2017  

        

Bu ders yeni koşullara uyum sağlayabilen, kendine güvenen, çok yönlü, akıcı ve doğal bir İngilizce kullanıcısı olabilmeniz için gerekli becerileri geliştirmeyi hedeflemektedir. Bu program üç düzeyde verilmektedir: orta, orta-üst ve ileri. Program en fazla 14 kişiden oluşan küçük gruplarla tamamiyle konuşma becerilerini geliştirme üzerine kuruludur. Kursiyerler belli temalar etrafında gerekli dilbilgisi yapılarını ve kelimeleri kullanarak konuşma aktivitelerine (rol yapma, sınıf tartışması, müzakere, sunum, vs.) katılırlar. Böylece kursiyerler İngilizce düzeylerini geliştirerek akıcı bir şekilde İngilizce konuşma becerisini edinirler.

http://sem.tedu.edu.tr/tr/ingilizce-konusma-kulubu

  

  • Profesyonel Yaşamda Etkili Sözlü ve Sözsüz İletişim/Ebru Savun/ 25 Şubat 2017 /1 gün 6 Saat 

         

 Eğitim programı, hem yöneticiler hem de çalışanlar için gerekli olan bilgileri içeren “ Etkili İletişimin Temellerini, İletişimde Kişilik-Stres-Düşünce Yönetmeyi, Zor İnsanlarla İletişim Kurmanın yollarını, İletişimde Davranış Biçimleri ve Kültürel farklılıkları, Empati ve Beden Dili kullanımının önemini “ hedefler.

 http://sem.tedu.edu.tr/tr/profesyonel-yasamda-etkili-sozlu-ve-sozsuz-iletisim

 

 . Medya İlişkilerinde Temel İlke ve Yöntemler/ Itır Ersoy/ 18.02.2017/ 1 Gün 6 Saat

Eğitimin amacı, katılımcıların medyanın işlevi, işleyişi, etkileri konularında gerçekçi bilgiler edinmelerine, dolayısıyla medya ile iletişimlerini doğru ve istenen düzlemde sürdürmelerine yardımcı olmak; konu ile ilgili temel bilgi ve teknikleri kullanabilmelerine katkıda bulunmaktır.

 

2017 yılı programlarımız hakkında daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilir, www.sem.tedu.edu.tr adresinden online kayıtlarınızı yaptırabilir ve sosyal medya hesaplarımızdan duyurularımızı takip edebilirsiniz

Date: 
Pazartesi, 12 Aralık, 2016 (Tüm gün)