SSS

TEDÜ-SEM tarafından düzenlenen eğitim programlarına katılmak için herhangi bir ön şart var mıdır?
Eğitimlerimize ilgi duyan, uzmanlığını geliştirmek veya değiştirmek isteyen herkes başvurabilir. Bazı eğitimlerde konuyla ilgili olan asgari uzmanlığın belgelenmesi veya belli bir asgari eğitim düzeyi istenebilir. Sizin ilgilendiğiniz eğitim için sitemizdeki eğitim başlığı altında yer alan açıklamalara başvurunuz veya TEDÜ-SEM ile görüşünüz.

Eğitim programları nerede verilmektedir?
Eğitimlerimiz Ziya Gökalp Cad. No: 48 Kolej – ANKARA adresinde bulunan TED Üniversitesi Kolej Yerleşkesinde verilmektedir.

Eğitim programlarının gün ve saatleri hakkında bilgi verir misiniz?
Eğitimlerimiz hafta içi günlerde akşamları 18:30-22:00 saatleri ve hafta sonu 09:30 – 16:30 saatleri arasında gerçekleştirilmekle birlikte, programa katılacakların talebine ve eğitici kadronun akademik yoğunluğuna göre gün ve saatler değişebilmektedir.

Eğitimleriniz kimler tarafından verilmektedir?
Eğitimlerimiz, Üniversitemiz akademik birimlerinde görev yapan öğretim elemanları, Üniversitemiz dışında ise alanlarında uzman olan eğitmenler ve sektörde faaliyet gösteren profesyoneller tarafından verilmektedir.

Eğitimlerinizin açılabilmesi için kaç kişi olması gerekir?
Eğitim programına göre farklılaşmakla birlikte asgari sayı 10 kişidir. Grup ve şirket eğitimlerinde bu rakam görüşme ile belirlenir.

Eğitimlere kayıt en geç kaç gün önceden yapılabilir?
Eğitimin verilmesinden 5 gün öncesine kadar kayıt yaptırabilirsiniz ancak aşağıdaki nedenlerden dolayı erken kayıt yaptırmanızı öneriyoruz:
•    Eğitimlerimizde kontenjanlar sınırlı ve hemen dolabilir,
•    Önceden kesin kayıt yaptırdığınızda bir onay mailiniz olacak,
•    Eğer eğitime katılım az ise başlangıç tarihinden iki gün önce iptal edilebilir ve siz eğitimin gerçekleşmesini sağlayacak kişi olabilirsiniz.
•    Eğitmenler kullanılacak doküman ve ekipmanları kayıt yaptıran kişi sayısına göre hazırlamaktalar.

Şirket gruplarına/kapalı gruplara eğitim için uygulanan husus nedir?
Şirketin/grubun talebi halinde istenen gün, saat ve yoğunlukta eğitim programı tasarlanır.

İlgilenmekte olduğum bir programa ön kayıt nasıl yaptırabilirim?
Sitemizde yer alan ön kayıt formunu doldurarak ilgilendiğiniz eğitim programını belirtebilirsiniz. TED Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi programları için yapmış olduğunuz bu ön kayıt işlemi yalnızca programla ilgilendiğinizi ve kesin kayıt sürecinde bilgilendirilmek istediğinizi belirtmek amacıyla kullanılır. Talep durumuna bakılarak bu eğitimler en kısa sürede gerçekleştirileceklerdir.

Sertifikaların geçerliliği hakkında bilgi alabilir miyim?
Sertifika programlarımızda üniversitemizin onaylı ve imzalı resmi sertifikaları verilmektedir.

Hangi programlarda sertifika, hangilerinde katılım belgesi alabilirim?
36 saat ve üzerindeki tüm eğitimlerde sertifika, 36 saatin altındaki eğitimlerde katılım belgesi almaya hak kazanırsınız. Kimi eğitimlerde, eğitim sonunda yapılacak sınavı geçme şartı aranırken; bazı eğitimlere katılmak için belli bir eğitim düzeyinde olma koşulu ya da eğitim konusunun yer aldığı sektörde uzman olma koşulunun sağlanması gerekir. Net bilgi için, katılmak istediğiniz eğitim özelinde, ekipten birine danışmanız tavsiye edilir.

Konaklama vb. imkânlar sağlanıyor mu?
Hayır. Konaklama, yemek, ulaşım gibi imkânlar sağlanmamaktadır.

Ödeme nasıl yapılıyor? Taksitle ya da kredi kartı ile ödeme yapma imkânı var mı?
Eğitim bedeli eğitim programı bitmeden tamamlanacak şekilde taksitlendirilebilmektedir. Banka havalesi ve kredi kartı ile ödeme yapılmaktadır.

İndirim imkânı var mı?
Web sitemizde yer alan eğitimlerimizde indirim oranlarını bulabilirsiniz. İndirimlerden faydalanabileceği belirtilmiş olan kişiler, durumlarını belgelendirmeleri koşuluyla indirimden yararlanabilmektedir.

Eğitimlerinizde devam zorunluluğu var mı?
Evet, eğitimlerimizde devam zorunluluğu vardır. Resmi sağlık raporuyla belgelenen hastalık hariç olmak üzere ve eğitim programına göre farklılaşmakla birlikte genellikle %80 devam zorunluluğu vardır.

Ödenmiş olan eğitim bedeli karşılığında fatura düzenlenebiliyor mu?
Eğitimin tamamlanmasını müteakiben en geç 7 (yedi) gün içerisinde ödeme dekontunun aslı ile Merkezimize yapılacak başvuru sonuncunda fatura düzenlenebilmektedir. 7 (yedi) günlük bu sürenin geçmesi ve dekontun aslının ibraz edilememesi halinde fatura düzenlenmesi için yapılacak başvurular dikkate alınmamaktadır.

Gelecekte düzenlenecek eğitimlerle ilgili nasıl bilgi alabilirim?
TED Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi’nin sem@tedu.edu.tr mail adresine konu ile ilgili mail atabilir, web sitemizde “etkinliklerden haberdar ol” linki aracılığı ile kayıt olabilirsiniz. Ön kayıt formu doldurduysanız eğitimlerimize yönelik duyurular kayıt olurken vermiş olduğunuz eposta adresinize otomatik olarak gönderilecektir.

Eğitim aldığım eğitmene nasıl ulaşabilirim?
Eğitmenlerimizin eposta adreslerini ve telefon numaralarını eğitim katılımcılarımız ile paylaşmıyoruz. Ancak sizin iletişim bilgilerinizi eğitmene iletebiliriz.