Tunç Karabayer

İlkokul ve ortaokul öğrenimini ODTÜ Geliştirme Vakfı Özel Okulları'nda, lise öğrenimini ise Ümitköy Anadolu Lisesi'nde tamamladı. Daha sonra lisans eğitimi için ODTÜ Sosyoloji Bölümü'ne girdi. Üniversite yılları boyunca birçok spor takımı ve öğrenci topluluğunda görevler aldı ve 2012 yılında önce ODTÜ Denizcilik ve Yelken Topluluğu'nu hemen ardından da ODTÜ Yelken Takımı'nı kurdu. Halen ODTÜ Yelken Takımı Antrenörlüğüne ve ODTÜ Spor Kulübü Yelken Branşında, Branş Sorumlusu olarak gönüllü çalışmaya devam etmekte.

2016 yılı başında ODTÜ Medya ve Kültürel Çalışmalar Bölümünde yüksek lisans eğitimine başladı ve şu an halen devam etmekte.

Lisans eğitimini tamamladıktan sonra kısa bir süre danışmanlık firmasında çalıştı ve daha sonra VESTEL Tic. A.Ş de Müşteri Yöneticisi olarak çalışıp Orta ve Doğu Anadolu Bölgesinde farklı şehirlerde 2 yıl kadar iş yaşamına devam etti. Daha sonra Kasım 2016 tarihinde TED Üniversitesi Uluslararası Programlar Ofisi'nde Uluslararası Öğrenci Temini Uzmanı olarak göreve geldi ve halen bu görevine devam etmektedir.