Ana içeriğe atla

Adnan Tunç Kayalar

Adnan Tunç Kayalar

TEDYUV (The Foundation)

Vakıf Yönetim Kurulu Üyesi

Adnan Tunç Kayalar 1953 yılında Bursa’da doğmuştur. TED Ankara Koleji’nden 1971 yılında mezun olduktan sonra 1974-1978 yılları arasında City of Birmingham Polytechnic’de (İngiltere) ekonomi lisans eğitimini tamamlamıştır.

1978 ile 2001 yılları arasında Türkiye tekstil sektöründe çalışmış, ülke çapındaki toptan ve perakende satış işlemlerinin koordinasyonundan sorumlu olmuştur.

2002 yılı itibari ile uluslararası proje yönetimi konusunda danışman firmalar olan IMC International  (U.K) ve daha sonra WYG International (U.K)’in Türkiye’deki faaliyetlerinde tam zamanlı olarak çalışmıştır.  Avrupa Birliği ve Dünya Bankası fonlarıyla yürütülen çeşitli projelerde,  Proje/İşe Alım Yönetimi, Teknik ve Sosyal Projeler için potansiyel uzmanların belirlenmesi ve değerlendirilmesi alanlarında üst düzey yönetici olarak görev almıştır. 2017’den bu yana ise çevreyi koruma; iklim değişikliğiyle mücadele, sivil toplum ve insan hakları, özel sektör gelişimi, iş imkânları ve insani gelişme, göçte karşılaşılan sorunları çözme gibi amaçlar üzerine gerçekleştirilen projelerde serbest kıdemli danışman olarak görev almaktadır.

 Adnan Tunç Kayalar, TED ve TED Mezunlar Derneği üyesidir.