Ana içeriğe atla

Prof. Dr. Cansu Alpaslan

Prof. Dr. Cansu Alpaslan

TEDYUV (The Foundation)

Vakıf Yönetim Kurulu Üyesi

İlköğretim ve lise öğrenimini TED Ankara Koleji’nde tamamladı. Yüksek lisans derecesini aldığı Gazi Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi’nin Ağız, Diş, Çene Hastalıkları ve Cerrahisi Anabilim Dalı’nda 1991’de Bilim Doktoru, 1995’te Üniversite Doçenti ünvanını aldı. 2002 tarihinde profesörlüğe yükseltildi.

Mesleki kariyeri süresince Japonya’da Niigata Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi (2003-2005), Hollanda’da Groningen Üniversite Hastanesi (1998), Amerika Birleşik Devletleri’nde Florida Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi (2001), Almanya Freiburg’daki Albert Ludwigs Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesinde (2003) ve Münih’teki Ludwig-Maximilians Universitesinde (2009) konuk araştırmacı olarak bilimsel çalışmalarda bulundu.

Halen Gazi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde tam zamanlı öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. Ulusal ve uluslararası dergilerde yayınlanmış çok sayıda yayını, bildiri ve konferansları, 2 adet kitabı bulunmaktadır. Mesleki çalışmaları ve araştırmaları yanında Avrupa Birliği Eğitim Programları çerçevesindeki projelerde koordinatörlük görevleri bulunmaktadır.

Evli ve bir çocuk sahibidir.