Ana içeriğe atla

Merve Eryılmaz

Profil

Merve Eryılmaz

Ayşe Ilıcak Kütüphanesi

Müdür

Kütüphane Yöneticisi

1989 yılında doğdu. Ankara Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünde eğitimini tamamlayan Merve Eryılmaz, Bodrum İlçe Halk Kütüphanesi ve Yakın Doğu Üniversitesi Büyük Kütüphanede stajyer olarak görev aldı. 2009-2011 yılları arasında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Kütüphanesi’nde part-time öğrenci sıfatıyla çalıştı. Alanıyla ilgili birçok seminer, kongre, konferanslara katılan Eryılmaz katıldığı bazı sempozyumlar da görev aldı.Ankara Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü bünyesinde oluşturulan ‘Bilgi Topluluğu’ adlı toplulukta yer alarak, topluluğun yürüttüğü köy okullarına kitap destek kampanyalarında aktif olarak yer aldı.

Mart 2011 de Türk Kütüphaneciliği adlı dergide ‘Kullanıcı Odaklı Olarak Kurulan Büyük Kütüphane’de Staj’ adlı okuyucu mektubu yayınlandı.

2011 yıllında Hollanda’ ya giderek ‘TU Delft University’ tarafından düzenlenen kütüphane ve kütüphanecilik eğitime katıldı. Roterdam Erasmus Üniversitesin’e personel değişim programı kapsamında 2014 yıllında giden Eryılmaz, Gazi Üniversitesi Bilişim Enstitüsü Yönetim Bilişim Sistemleri Anabilim Dalıda Yüksek Lisans öğrenimini 2015 yıllında tamamladı.

Ankara Adliyesi'nde Kamu ve Ceza Bilirkişiliği yapan Merve Eryılmaz Ağustos, 2012 tarihi itibari ile TED Üniversitesi Ayşe Ilıcak Kütüphane Sorumlusu görevini yürütmektedir.

Address

TED Üniversitesi, Ziya Gökalp Caddesi No.48
06420, Kolej Çankaya
ANKARA