Ana içeriğe atla

S. Selçuk Pehlivanoğlu

Selçuk Pehlivanoğlu

S. Selçuk Pehlivanoğlu

TEDYUV (The Foundation)

Başkan

1963 yılında Ankara’da doğdu. Lise tahsilini TED Ankara Koleji’nde tamamladı. 1987 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nü bitirdi. Bir süre Almanya’da İnşaat Mühendisi olarak çalıştı. Sepe İnş. Tic. ve San. Ltd. Şirketi’ni kurdu ve Genel Müdürlük görevinde bulundu. Pehlivanoğlu’nun siyasi hayatı 1993 yılında Anavatan Partisi Gönüllüler Grubu’nu kurarak başladı. Uzun süre bu grubun başkanlığını yürüttü.

1997 yılında Anavatan Partisi’nin Teşkilat Başkan Yardımcılığı görevini üstlendi ve 1998 yılında M.K.Y.K üyeliğine seçildi. 1999-2001 yılları arasında Genel Başkan Yardımcılığı ve Yardımcı Kuruluşlar Başkanlığı yaptı. 2002 yılında Genel Başkan Yardımcılığı, Seçim İşleri Başkanlığı ve Gönüllüler Grubu Başkanlığı görevlerinde bulundu.

2003 yılında gerçekleştirilen genel kurul sonrasında Türk Eğitim Derneği Genel Başkanlığı görevine getirildi. TED Yükseköğrenim Vakfı Kurucusu, Yönetim Kurulu Başkanı ve TED Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanlığı’nı da üstlenen Pehlivanoğlu, ayrıca 2018 yılı itibariyle Cumhurbaşkanlığı Eğitim ve Öğretim Politikaları Kurulu Üyesi olarak atanmıştır.

Pehlivanoğlu, evli ve iki çocuk babasıdır.