Ana içeriğe atla

Covid 19 Gündemi

Covid-19 Gündemi

 


Bu sayfada COVID-19 küresel salgını ile ilgili TED Üniversitesi'nce alınan önlemler, salgın sürecinde gerçekleştirilen faaliyetler ve yapılan düzenlemelerle ilgili bilgileri bulabilirsiniz.

 

Hem küresel düzeyde hem de ulusal düzeyde büyük bir değişim yaratan COVID-19 salgını dolayısıyla eğitim öğretim süreçlerinin kesintiye uğratılmaması adına uzaktan eğitim faaliyetlerine geçiş zorunlu hale gelmiştir. TEDÜ bünyesinde uzaktan eğitim programı ilgili alt yapı hazırlıklarının hızlı bir şekilde tamamlanması ile 23 Mart Pazartesi günü başlatılmıştır. COVID-19 küresel salgını döneminde tüm paydaşların özverili çalışmaları doğrultusunda çok kısa bir sürede başarılı bir şekilde tamamlanan TEDÜ uzaktan eğitim programı, program kapsamında yürütülen dersler ve uygulamalar, ile öğrencilere yönelik yapılan bilgilendirme ve destek çalışmaları vb. özelinde gerçekleştirilen faaliyetler için tıklayınız.

COVID-19 salgını ile eğitim-öğretim ve çalışma hayatı koşullarının değişmesi ve bu değişim içerisinde öğrencilerin ve çalışanların yeni koşullara uyum sağlamalarının etkili bir şekilde desteklenmesi ihtiyacı doğmuştur. Bu ihtiyaç odağında COVID-19 salgın gündemi ile ilgili olarak ağırlıklı olarak dijital platformlarda olmak üzere TEDÜ tarafından organize edilen toplantılar, gerçekleştirilen webinarlar, dijital ortamda yapılan etkinlikler vb. gerçekleştirilen faaliyetler için tıklayınız.

COVID 19 gündeminde TED Üniversitesi akademisyenleri, kendi çalışma alanları kapsamında yayın çalışmalarına devam etmektedir. COVID-19 salgınına yönelik olarak TEDÜ bünyesinde yapılan yayınlar için tıklayınız.

COVID-19 salgınına yönelik olarak TEDÜ tarafından sunulan topluma hizmet uygulamaları için tıklayınız.

COVID-19 salgın sonrasında TEDÜ bünyesinde gelecek dönem için planlanan uzaktan öğretim faaliyetleri ve uygulamalarına yönelik detaylar için tıklayınız.